| Customization: | Available |
|---|---|
| Electricity Type: | AC |
| Number of Pole: | 3 |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Product Name | CJX2 Series Magnetic AC Contactor 24V-450V Electrical Contactor for Motor Control |
| Product Model | CJX2-1210 |
| Color | Black |
| Size | 12.9*8.7*12.7M |
| Rated Operating Voltage |
24V 36V 48V 110V 127V 220V 380V 415V 450V |
| Rated Operating Current | 12A |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Number of Poles/P | 3P |
| Installation | Din Rail |






Q1. Can I get samples?