| Customization: | Available |
|---|---|
| Breaking Capacity: | Low Voltage Circuit Breakers |
| Operation: | Electric Type |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Product Name | RCBO with cable |
| Meter Material | Polycarbonate |
| Color | White |
| Size | 9X8X10 cm |
| Rated Voltage |
220V |
| Mounting Type | Rail Mounting |
| Rated Frequency | 50Hz/60Hz |
| Protection | IP20 |
| Application | Industrial, protection, electric power, households, circuit- |
| Breaking Capacity | 6kA |
| Installation | 35mm DIN rail |





Q1. Can I get samples?