| Customization: | Available |
|---|---|
| Electricity Type: | AC |
| Number of Pole: | 3 |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Product Name | Magnetic AC Contactor |
| Meter Material | Silver Contact |
| Color | White |
| Size | 13X13X9 cm |
| Rated Voltage |
380V |
| Reference Current | 9A-95A |
| Rated Frequency | 50Hz/60Hz |
| Constant Pulse | 400imp/kWh |
| Application | Motor Control |
| Installation | 35mm DIN rail |





Q1. Can I get samples?